دکتر صفا صمد زاده » جراحی بینی » بهترین جراح بینی کیست؟
مدت زمان مطالعه ۲۶ دقیقه

بهترین جراح بینی کیست؟

همان گونه که می دانید، جراحی های زیبایی در ایران بسیار محبوب هستند. یکی از پر طرفدارترین آن ها جراحی بینی یا رینوپلاستی است که با اعمال تغییرات روی استخوان و غضروف ها، موجب اصلاح فرم بینی و زیبایی بیشتر چهره می شود. جنبه زیبایی عمل رینوپلاستی بینی معمولا نقش آن را از لحاظ درمانی کمرنگ می کند. اما لازم است بگوییم که بسیاری از افراد ابتدا با قصد درمان مشکلات خود به جراحی بینی روی می آورند و سپس تغییراتی در ظاهر آن نیز ایجاد می نمایند. بنابراین می توان گفت جراحی بینی در برخی از شرایط از صدمات احتمالی که ممکن است برای فرد رخ دهد نیز جلوگیری می نماید. به همین خاطر اهمیت انتخاب بهترین حراح بینی بسیار بالا است. در این مقاله می خواهیم در رابطه با بهترین جراح بینی در تهران اطلاعاتی در اختیار شما بگذاریم با ما همراه باشید.

فواید جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

اگر تا به حال خواسته اید اندازه یا شکل بینی خود را تغییر دهید، ممکن است به جراحی زیبایی بینی علاقه مند باشید. این روش بسیار پرطرفدار و محبوب است، یک روش ایمن و موثر برای تقویت بینی است. هر روش جراحی زیبایی بینی متفاوت است. بیمارانی که تصمیم می گیرند این عمل را انجام دهند، همه اهداف زیبایی خاصی دارند، از کاهش سوراخ بینی تا برداشت قوز. بیشتر بیماران جراحی زیبایی بینی خواهان بینی کوچک تر، پل صاف تر یا نوک باریک تر هستند.

جراحان از تکنیک های مختلفی برای تغییر ساختار ساختار بینی استفاده می کنند. در پایان، بیماران با بینی هایی روبرو می شوند که هم از نظر زیبایی و هم از نظر عملکرد بسیار بهبود یافته اند. در رو به رو یک نمونه کار از جراحی بینی خانم دکتر صفا صمدزاده باهم ببینم.

چند نکته مهم در جراحی زیبایی بینی وجود دارد که به صورت زیر می باشد:

مدت زمان انجام عمل

میزان رضایت بیمار

دوران نقاهت بیمار

تاریخچه جراحی بینی

بسیاری از افراد بر این تاریخچه جراحی بینی به خیلی سال پیش بر نمی گردد و یک عمل زیبایی است که در همین چند سال اخیر انجام می شده است. اما اشتباه است. تاریخچه جراحی بینی به هزاران سال پیش حدود بر می گردد درست زمانی که جنایتکاران اعضای بدن قربانیان را قطع می کردند. در آن زمان جراحی بینی به منظور ترمیم و درمان مورد استفاده واقع می شده است. اما با گذشت زمان روش های مدرن تری برای جراحی بینی ابداع شد.

3000 سال قبل از میلاد مسیح

با توجه مدارک موجود محققان به حقیقت رسیدند که جراحی بینی به 3000 سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد. در آن زمان یک شخص به نام Sushruta برای انجام جراحی بینی از پوست پیشانی به منظور چسباندن و ترمیم بینی بر می داشت.

اوایل قرن شانزده ام

پس از Sushruta یک شخص دیگر به نام Gasparo Tagliacozzi در اوایل قرن شانزده ام یک روش جدید تری برای جراحی بینی ابداع کرد به این صورت که وی به جای پوست پیشانی از پوست بازو به منظور خون رسانی جدید پیدا شود.

اواخر قرن نوزدهم

اما جراحی بینی به روش مدرن در اواخر قرن نوزدم توسط یک شخص به نام John Orlando Roe ابداع شد. وی به نام پدر جراحی بینی شناخته شد. تخصص آن گوش و حلق و بینی بود که اولین جراحی بینی به روش بسته را در نیویورک انجام داد.

سال 1315 شمسی

جالب است بدانید دکتر سیروس آصانلو که اولین جراح پلاستیک است که در سال 1315 برای دریافت مدارک دانشگاهی خود در تخصص جراحی پلاستیک به انگلستان و سپس به آمریکا سفر کرد. او پس گذراندن دوره های تحصیلی خود در سال 1319 به ایران بازگشت تا کشور خود به هموطنان خود کمک کند.

سال 1321 شسمی (ایران)

دکتر سیروس آصانلو پس از بازگشت خود به ایران پس از دوسال یعنی در سال 1321 اولین جراحی زیبایی بینی را در ایران انجام داد.وی در همان سال یک مرکز جراحی ترمیمی تاسیس کرد.

انواع تکنیک جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی در حالت های مختلف دارای انواع متفاوتی است که در ادامه می خواهیم به شرح مختصری از هرکدام آن ها بپردازیم.

یکی از نوع های جراحی بینی، جراحی بینی های گوشتی است. بینی های گوشتی دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند که آن ها با دیگر بینی ها متمایز می کند. در این جراحی تجربه و مهارت پزشک بسیار اهمیت دارد زیرا بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم و غضروف زیادی هستند که همین موضوع باعث می شود ساختار بینی به صورت کامل قبل برش مشخص نباشد. در ادامه در رابطه با جراحی بینی به روش باز اطلاعات کامل تری در اختیار شما می گذاریم.

جراحی بینی استخوانی از دیگر انواع جراحی بینی است که مانند جراحی بینی گوشتی نیاز به تکنیک های مخصوص خود را دارد. در این جراحی، جراح بیشتر تغییراتی در ساختار کلی و اسکلت بینی ایجاد می کند. تجربه ثابت کرده است جراحی بینی های استخوانی بهتر است به روش باز انجام شود. زیرا همانطور که به آن اشاره کردیم تغییرات در قسمت اسکلتی بینی ایجاد می شود پس لازم است جراح اشراف کامل به استخوان بینی داشته باشد.

جراحی بینی به روش بسته یکی از تکنیک های عمل بینی می باشد که امروزه در بین عموم محبوبیت فراوانی دارد. زیرا در این روش برشی بر روی سطح بیرونی بینی ایجاد نمی شود و تمام برش ها از داخل می باشد. همین موضوع باعث محبوبیت آن شده است. همچنین لازم است بدانید که در جراحی بینی به روش بسته مدت زمان عمل و دوران نقاهت بسیار کوتاه می باشد و بیمار در مقایسه با روش باز درد کمتری را احساس می کند اما باید بدانید که میزان دسترسی به ساختار کلی بینی در روش بسته کمتر از روش باز است. برای کسب اطلاعات بیشتر از تفاوت جراحی بینی بسته و باز می توانید مقالات مرتبط را مطالعه فرمایید.

جراحی بینی به روش باز یکی از رایج ترین روش های جراحی بینی است که اغلب افراد برای انجام عمل بینی این روش را انتخاب می کنند. از ویژگی های مهم این نوع روش جراحی می توان به دسترسی کامل جراح به اسکلت بینی اشاره کرد. در این روش برش هایی بر قسمت کلوملا (به قسمت زیرین سپتوم بینی که از غضروف تشکیل شده است کلوملا می گویند) و اطراف پره های بینی ایجاد می شود. اگر این عمل توسط بهترین جراح انجام شود میزان رضایت مندی بیمار افزایش می یابد.

یکی از انواع جراحی بینی، عمل بینی به روش فانتزی است. امروزه بسیاری از افراد به ویژه خانم ها و همچنین به خصوص دختر خانم ها خواستار انجام این روش جراحی هستند. در این عمل اندازه بینی از اندازه طبیعی آن کوچک تر می شود و استخوان بینی قوس بیشتری پیدا می کند. انتخاب بهترین جراح برای این روش جراحی بسیار مهم است زیرا ممکن است اندازه بینی بیش از اندازه کوچک شود به صورتی که دیگر نتوان آن را درست کرد. لازم به ذکر است که یک نوع جراحی بینی دیگری هم وجود دارد به نام جراحی بینی نیمه فانتری. تفاوت جراحی بینی فانتری و نیمه فانتزی بسیار ناچیز است.

جراحی بینی به روش طبیعی یک نوع تکنیک جراحی بینی بسیار محبوب در بین افراد به ویژه آقایان است. اما لازم به ذکر است که این روش در بین خانم ها هم بسیار محبوب است. در این روش جراحی، تنها نواقص بینی از بین می رود به صورتی که در بعضی موارد اطرافیان متوجه تغییرات ایجاد شده در فرد نمی شود. این عمل برای آقایان محبوب تر است زیرا آقایان می خواهند علاوه بر حفظ ظاهر مردانه خود نواقص بینی خود را از بین ببرند.

ویژگی های بهترین جراح بینی

یکی از موضوعات مهمی که باید به آن توجه کرد ویژگی های بهترین جراح بینی است زیرا نتیجه جراحی می تواند تاثیر زیادی بر روی چهره ی فرد بگذارد. در ادامه می خواهیم در رابطه با مهم ترین ویژگی های بهترین جراح بینی اطلاعاتی در اختیار شما بگذاریم.

مهارت و دانش بالا

مهم ترین ویژگی که یک جراح باید داشته باشد مهارت و دانش بالا است. اما داشتن دانش و مهارت بالا در کنار داشتن زیبایی شناختی می تواند موثر باشد. یک جراح خوب باید علاوه بر مهارتی که در عمل بینی دارد بتواند تشخیص دهد که چه مدلی برای چهره فرد مناسب تر است. این چند مورد در کنار هم می تواند هنر و خاص بودن کار جراح را نشان دهد.

داشتن تجربه و نمونه کار عالی

از دیگر ویژگی های مهمی که یک جراح بینی خوب می تواند داشته باشد داشتن تجربه در این زمینه است. تجربه باعث می شود که مهارت جراح در انجام عمل زیبایی بینی بالا برود و متقابلا نتیجه جراحی بینی بهتر می شود. داشتن نمونه کار هم باعث می شود که یک شخص با مشاهده آن ها به مهارت پزشک پی ببرد و راحت تر بتواند بهترین جراح برای عمل بینی خود را انتخاب کند.

برگزاری جلسه مشاوره قبل از جراحی

اهمیت دادن به برگزاری جلسه مشاوره قبل از عمل بسیار مهم است. زیرا این موضوع به بیمار نشان می دهد که جراح برای انجام و نتیجه عمل ارزش و اهمیت قائل است و تنها نمی خواهد به این موضوع به دید کسب درآمد نگاه کند. از دیگر دلایل اهمیت برگزاری این جلسه این می باشد که جراح به صورت کامل بینی بیمار را معاینه می کند و با دلایل منطقی مدل مناسب برای چهره فرد را ارائه می دهد.

نکات و مراقبت های لازم قبل و بعد از عمل بینی

ذکر نکات و مراقبت های لازم

یک نکته مهمی که هر جراحی باید به آن توجه کند این می باشد که ممکن است آن فرد هیچ اطلاعاتی در رابطه با جراحی بینی نداشته باشد یا در اطرافیان نزدیک آن شخصی بینی اش را عمل نکرده است. از این جراح وظیفه دارد نکات و مراقبت های لازم قبل و بعد از عمل را در جلسات مشاوره برای بیمار توضیح دهد. همچنین پزشک باید در یک جلسه نحوه صحیح چسب زدن پس از عمل را به صورت کامل به بیمار توضیح دهد.

دریافت هزینه منطقی

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های داشتن شرافت کاری است. از نکات مهمی که هر جراح بینی باید به آن توجه کند این است که هزینه که برای عمل بیمار دریافت می کند کاملا منطقی و مقول باشد و از دریافت هزینه های بیخود و اضافی خودداری کند.

داشتن ارتباط خوب با بیمار

یکی از مهم ترین ویژگی های که هر پزشک و جراحی باید داشته باشد برقراری ازتباط خوب با بیمار است. این موضوع هم در جراح بینی صدق می کند حتی می توان گفت که کمی اهمیت این موضوع در جراحات بیشتر است. زیرا جراحی یک عمل ناهنجار است و ممکن است فرد دچار استرس و اضطراب باشد. یک جراح خوش برخورد که ارتباط خوبی با بیمار خود برقرار می کند به او کمک می کند تا تمام خواسته های خود را بدون رودربایسی با او درمیان بگذارد و این موضوع میزان رضایتمندی بیمار را افزای می دهد.

داشتن ارتباط خوب با بیمار

داشتن تجهیزات کامل

علم هر روز در حال پیشرفت است و هر روز یک دستگاه جدید و یک روش جدید برای جراحی بینی ابداع می شود. به همین خاطر داشتن تجهیزات کامل و به روز و استفاده از به روز ترین متد جراحی از ویژگی های مهم یک جراح بینی خوب محسوب می شود.

مراحل انجام جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی تحت چند مرحله متفاوت انجام می شود که دانستن آن ها می تواند به شما اهمیت بالای انتخاب بهترین جراح را نشان دهد.

مرحله اول (بیهوشی)

برای شروع انجام جراحی بینی بیمار باید تحت بیهوشی عمومی قرار گیرد تا درد را در هنگام جراحی احساس نکند. لازم است بدانید که روش های مختلفی برای انجام بیهوشی وجود دارد که انتخاب بهترین روش بهتر است توسط متخصص بیهوشی و جراح انجام شود. دلیل این این موضوع به این خاطر است که جراح در جلسات مشاوره پزشک بیمار را معاینه کرده است و با توجه به سوابق بیماری که ممکن است فرد داشته باشد درست تر می تواند انتخاب کند. همچنین برای انجام این عمل می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد اما با توجه به نتایج نشان داده شده بهترین روش بیهوشی عمومی می باشد.

بیهوشی قبل از جراحی بینی

مرحله دوم (برش)

در مرحله دوم این عمل برش هایی در قسمت کلوملا و کناره های پره های بینی ایجاد می شود. هدف از ایجاد این برش ها این است که پوست بینی راحت تر بلند شود تا جراح بتواند به اسکلت اصلی بینی بهتر اشراف داشته باشد.

مرحله برش بینی

مرحله سوم (ایجاد تغییرات)

در این مرحله با استفاده از ابزار های مخصوص تغییرات لازم بر روی فرم بینی ایجاد می شود به عنوان مثال اگر فردی در ناحیه استخوانی اگر دارای قوز و برآمدگی باشد می توان در این مرحله با کمک وسایل مخصوص قوز آن قسمت را برداشت یا اگر نوک بینی دارای غضروف زیادی باشد می توان غضروف های اضافه را از آن قسمت کم کرد.

ایجاد تغییرات در جراحی بینی

مرحله چهارم (بخیه زدن)

پس از انجام تغییرات لازم جراح پوست بینی را به حالت اولیه باز می گرداند و قسمت هایی که برش خورده است با استفاده از نخ های مخصوص بخیه زده می شود. لازم به ذکر است که تجربه جراح در این قسمت بسیار مهم است زیرا می تواند بخیه ها به صورتی بزند که جای برش ها باقی نماند.

بخیه زدن بینی

مرحله پنجم (گچ گرفتن)

مرحله پایانی عمل بینی مرحله گچگرفتن است. یکی از سوالاتی که بسیار برای به وجود می آید این است که آیا گچ گرفتن بینی پس از عمل ضروری است؟ در جواب این سوال باید خدمتتان عرض کنیم که بله ضروری است. دلیل انجام این کار برقراری استحکام بیشتر در فرم بینی است. بینی پس از عمل بسیار حساس می باشد و ممکن است با کوچک ترین حرکتی فرم آن تغییر کند. گچ بینی بیمار را در برابر تکان های ناگهانی و حتی خیلی کم محافظت می کند. گچ بینی پس از 10 روز توسط جراح برداشته می شود و پس از آن بیمار باید برای مدتی برای فرم دهی بهتر بینی از چسب استفاده کند.

گچ گرفتن بینی

اهمیت معاینه های قبل از رینوپلاستی

قبل از هرگونه جراحی به خصوص زیبایی، لازم است فرد متقاضی به پزشک متخصص مراجعه کند و مورد معاینه قرار گیرد. رینوپلاستی نیز از این امر مستثنی نیست. اما این معاینات چه اهمیتی دارند؟

معایناتی که قبل از جراحی رینوپلاستی انجام می شوند جزو مهم ترین بخش های یک عمل جراحی می باشند. در واقع طی این فرآیند، پزشک باید با تمام جزئیات درمانی و وضعیت سلامت مراجعه کننده آشنا شود. ممکن است فردی از داروهای مخصوصی استفاده کند، فردی دیگر ممکن است مبتلا به بیماری یا عارضه ای باشد، افرادی هستند که حساسیت و آلرژی های خاصی دارند و بسیاری از موارد مشابه دیگر وجود دارد که لازم است جراح از آن ها مطلع باشد.

می توان دریافت که اگر معاینات پیش از رینوپلاستی به درستی انجام نگیرد، ممکن است اختلالات سلامت متقاضی به خوبی تشخیص داده نشوند و در نهایت عوارض خطرناکی را به ارمغان آورد. بنابراین سعی کنید معاینات قبل از رینوپلاستی را جدی بگیرید.

توضیحات خانم دکتر صفا صمدزاده در رابطه با مزایای انتخاب بهترین جراح بینی

این معاینات اغلب با آزمایشاتی نیز همراه است. چرا که ممکن است فردی از مشکلات خود مطلع نباشد و اطلاعات درستی را به پزشک انتقال ندهد. بنابراین بهترین راه تشخیص، استفاده از آزمایش های مختلف می باشد.یکی دیگر از اقداماتی که قبل از رینوپلاستی بینی معمولا انجام می شود، عکس برداری از زاویه های مختلف آن می باشد تا پزشک بتواند بهترین شیوه جراحی را انتخاب نماید.

چگونگی انتخاب بهترین جراح بینی

یکی از بخش های مهم این مقاله این است که شما به جواب این سوال برسید که چگونه می توانید بهترین جراح بینی را انتخاب کنید. راه های مختلفی برای پیدا کردن بهترین جراح وجود دارد که در ادامه به شرح مختصری از هرکدام آن ها می پردازیم.

جست و جو در اینترنت و فضای مجازی

امروزه اغلب افراد از سیستم و گوشی های هوشمند استفاده می کنند. همچنین با پیشرفت علم و تکنولوژی می توان در کوتاه ترین زمان بدون اینکه مسافتی طی شود یک سری از ویژگی های بهترین جراح بینی را بررسی کرد. با جست و جو در اینترنت و فضاهای مجازی مانند اینستاگرام و آپارات می توان نمونه کارها و رضایت مندی بیمارانی را که به آن پزشک مراجعه کرند را مشاهده کرد.

جست و جو در اینترنت و فضای مجازی
پرس و جو از دیگران

پرس و جو از دیگران

از دیگر روش های انتخاب بهترین جراح بینی پرس و جو از دوستان و اطرافیان است. از گذشته تا کنون تجربه ثابت کرده است پرس و جو از دیگران می تواند تاثیر زیادی در انتخاب و شناخت از آن جراح و نتیجه کارهای او داشته باشد. اگر شخصی در اطرافیان شما بینی خود را عمل کرده است و شما از نتیجه آن عمل راضی هستید می توانید با پرسش از او از دیگر نمونه کارهای آن پزشک دیدن نمایید. همچنین اگر شخصی در نزدیکی شما عمل بینی انجام داده است و شما از نتیجه آن راضی نمی باشید باز هم می توانید با پرسش اسم او نزد آنپزشک نروید.

داشتن مشاوره و نوبت دهی آنلاین

داشتن مشاوره آنلاین یکی از ویژگی های مهم یک جراح بینی خوب محسوب می شود اما با همین روش شما می توانید بهترین انتخاب را در جراح بینی داشته باشید. امروزه به دلیل فراگیری همگانی ویروس کرونا بیرون آمدن های بی دلیل از خانه خطرناک است پس شما می توانید در منزل با داشتن یک مشاوره آنلاین با آن جراح به این موضوع مهم پی ببرید که آیا می تواند جراح خوبی برای عمل باشد یا خیر. در این مشاوره های آنلاین می توانید پی ببرید که آیا جراح چقدر سلامت و نتیجه عمل شما برای او اهمیت دارد.

داشتن مشاوره و نوبت دهی آنلاین
بررسی دسترس های موجود به کلینیک

بررسی دسترس های موجود به کلینیک

یکی از موضوعاتی که برای انتخاب بهترین جراح بینی باید به آن توجه کنید دسترسی های موجود به کلینیک است. این موضوع بسیار اهمیت دارد زیرا اگر مشکلی برای بیمار پس از عمل به وجود آید باید به جراح مراجعه کند. داشتن دسترسی راحت به کلینیک به بیمار کمکمی کند در شرایط حساس سریع خود را به پزشک خود برساند.

پرسش از پزشک عمومی

یک روش دیگر هم برای انتخاب بهترین جراح بینی وجود دارد که آن پرس و جو از پزشک عمومی است. زیرا در او همکاران خود را در زمینه های مختلف می شناسد و می تواند بهتر شما را راهنمایی کند. همچنین او می تواند بهترین جراح بینی در نزدیکی محل زندگی شما را معرفی کند. این موضوع می تواند به دسترسی راحت تر شما به کلینیک آن جراح کمک کند.

پرسش از پزشک عمومی

بهبودی بعد از عمل بینی

بعد از انجام عمل زیبایی بینی، اکثر بیماران حداقل به مدت یک هفته دچار تورم و کبودی می شوند. بیماران به طور معمول حدود یک هفته آتل بر روی بینی خود می بندند. در طول این هفته به بیماران توصیه می شود که در خانه بمانند و از انجام فعالیت های شدید خودداری کنند. آتل در یک قرار ملاقات بعدی با جراح برداشته می شود، در این زمان بیماران می توانند برنامه های عادی خود را از سر بگیرند.

تورم جراحی زیبایی بینی حداقل یک ماه پس از عمل ادامه خواهد داشت. برای برخی از افراد ممکن است یک سال طول بکشد تا تمام تورم برطرف شود.

نمونه کار جراحی بینی دکتر صفا صمدزاده

گیف اینستاگرام دکتر صمدزاده

سوالات متداول

کلام آخر

با توجه به تمام گفته ها می توان گفت تصمیم گیری درباره جراح رینوپلاستی بسیار اهمیت دارد. از همین رو به هیچ عنوان عجله نکنید. ممکن است یافتن پزشک خوب در این زمینه کمی زمان نیاز داشته باشد اما در مقابل درصد رضایت از نتیجه نهایی در بیشترین حد خود خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

5 دیدگاه ها
 1. ریحانه

  خانم دکتر روش شما برای جراحی بنیی چیه؟

  پاسخ
 2. شادی

  خانم دکتر ممنون ازتون بسیار کامل بود

  پاسخ
 3. صحرا

  من پارسال بینیمو عمل کردم ولی به ترمیم نیاز داره یکی از سوراخ های بینیم بزرگتره
  شما ترمیم هم انجام میدین،؟

  پاسخ
  • دکتر صفا صمدزاده

   بله برای معاینه باید تشریف بیارید مطب

   پاسخ
 4. متینا

  وقت بخیر خانم دکتر
  من بینیمو پیش شما عمل کردم خیلی راضی ام ممنون ازتون

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 3 =

تماس با ما