دکتر صفا صمد زاده » جراحی بینی » ملاک های موثر در جراحی زیبایی بینی موفق
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

ملاک های موثر در جراحی زیبایی بینی موفق

با توجه به اینکه جراحی زیبایی بینی یکی از رایج ترین جراحی هایی زیبایی صورت محسوب می گردد اما برخی از افراد با وجود تمایل زیادی که به انجام جراحی بینی دارند اما به علت اینکه نگران نتیجه جراحی هستند مدام دچار شک و شبه می گردند،از این رو بر آن آمدیم تا مقاله ای در ارتباط با ملاک ها و معیارهای یک جراحی بینی موفق این نوشتار را تهیه نماییم.

ملاک های موثر در جراحی زیبایی بینی موفق

مهم ترین ملاک در یک جراحی بینی موفق

برای اینکه بتوانیم نتیجه موفقیت یا عدم موفقیت یک بینی را پس از جراحی بسنجیم و تشخیص دهیم به دو مورد باید توجه نماییم، اول اینکه یک بینی زیبا باید با اجزای صورت تناسب داشته باشد ودومین ویژگی این است که هیچکس متوجه انجام جراحی بر روی بینی فرد نگردد.

به طور کلی می توان گفت جراحی زیبایی بینی موفق یعنی  داشتن یک بینی با فرم  طبیعی و زیبا ، درحالی که تناسب  بین اجزای صورت رعایت شده باشد.

رضایت بیمار از جراحی بینی

رضایت بیمار از جراحی بینی اغلب سلیقه ای می باشد، چرا که ممکن است در فرم بینی تناسب رعایت شده باشد اما فرد تمایل داشته باشد که فرم بینی وی به شکل دیگری باشد؛البته این موضوع ربطی به سنجش میزان موفقیت جراحی بینی ندارد،در اینجا منظور ما از رضایت بیمار یعنی اینکه پس از جراحی بینی بیمار با مشکلات تنفسی روبرو نگردد یا اگر قبل از اقدام به جراحی  دچار مشکلات تنفسی و.. بوده پس از جراحی این مشکلات تا جای ممکن رفع شده باشند.حفظ سلامت بینی پس از جراحی بینی یکی از مهم ترین ملاک های جراحی بینی موفق می باشد.

آزمایشات لازم برای انجام جراحی بینی

  • آندوسکوپی تشخیصی بینی به منظورمشاهده و بررسی آناتومی داخل بینی
  • راینومانومتری به منظور بررسی و ارزیابی راه هوایی بینی
  • آکوستیک راینومتری به منظورمشخص نمودن موانع و تنگی در مسیر بینی

نکات مهمی در هر نوع جراحی بینی الزامیست!

اولین موضوعی که یک جراح بینی خوب در جراحی بینی باید درنظر بگیرید مسیر تنفسی بینی بیمار است که در صورت انسداد آن را بهبود ببخشد، پس از کسب اطمینال کامل از باز بودن راه تنفسی بیمار و رفع پولیب یا انحراف بینی در بیمار دومین نکته پر اهمیت در جراحی بینی  اصلاح فرم و شکل ظاهری آن لا رعایت تناسب با سایر اجزای صورت می باشد.

بینی یکی از اجزای پراهمیت در صورت بیمار می باشد کع نقش مهمی در زیبایی و سلامت بیمار از نظر تنفسی دارد، یکی از مشکلاتی که ممکن است پس از جراحی بینی بیمار با آن مواجه گردد چسبندگی بینی و در نهایت التهاب در داخل بینی است که منجر به بروز حساسیت و آلرژی برای بیمار میگردد.

 

در آخر

به افرادی که قصد انجام جراحی بینی خود را دارند توصیه می گردد که حتما درباره متخصص گوش و حلق و بینی انتخابی خود و میزان تجربه و تبحر وی آگاهی های لازم را کسب نمایید, البته لازم به ذکر است که انتخاب یک پزشک متخصص گوش و حلق و بینی حاذق و انجام جراحی بینی موفق توسط وی بخشی از ماجراست،بخش اعظم آن مربوط به مراقبت ها و رعایت هایی است که بیمار پس از جراحی به آن توجه می نماید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 1 =

تماس با ما