دکتر صفا صمد زاده » جراحی بینی » بهترین جراح بینی در تهران
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

بهترین جراح بینی در تهران

همان گونه که می دانید، جراحی های زیبایی در ایران بسیار محبوب هستند. یکی از پر طرفدارترین آن ها جراحی بینی یا رینوپلاستی است که با اعمال تغییرات روی استخوان و غضروف ها، موجب اصلاح فرم بینی و زیبایی بیشتر چهره می شود. جنبه زیبایی عمل رینوپلاستی بینی معمولا نقش آن را از لحاظ درمانی کمرنگ می کند. اما لازم است بگوییم که بسیاری از افراد ابتدا با قصد درمان مشکلات خود به جراحی بینی روی می آورند و سپس تغییراتی در ظاهر آن نیز ایجاد می نمایند. بنابراین می توان گفت جراحی بینی در برخی از شرایط از صدمات احتمالی که ممکن است برای فرد رخ دهد نیز جلوگیری می نماید.

جراحی کوچک کردن بینی در خا نم ها

نمونه ای از رضایت مندی بیمار از جرا

جراحی بینی چیست؟

اگر تا به حال خواسته اید اندازه یا شکل بینی خود را تغییر دهید، ممکن است به جراحی زیبایی بینی علاقه مند باشید. این روش بسیار پرطرفدار و محبوب است، یک روش ایمن و موثر برای تقویت بینی است.

هر روش جراحی زیبایی بینی متفاوت است. بیمارانی که تصمیم می گیرند این عمل را انجام دهند، همه اهداف زیبایی خاصی دارند، از کاهش سوراخ بینی تا برداشت قوز. بیشتر بیماران جراحی زیبایی بینی خواهان بینی کوچک تر، پل صاف تر یا نوک باریک تر هستند. جراحان از تکنیک های مختلفی برای تغییر ساختار ساختار بینی استفاده می کنند. در پایان، بیماران با بینی هایی روبرو می شوند که هم از نظر زیبایی و هم از نظر عملکرد بسیار بهبود یافته اند.

انواع تکنیک جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی دو نوع اصلی دارد: تکنیک بسته و تکنیک باز. وقتی جراحی زیبایی بینی انجام می شود، یک برش کوچک بین سوراخ های بینی ایجاد می شود. برای جراحی زیبایی بینی بسته، برش در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود. هر دو روش مزایا و معایبی دارند.

جراحی های بینی بسته بیشتری در تغییر شکل بینی به جراحان می دهد و این روش ها اغلب برای افرادی که به دنبال اصلاح نوک بیش از حد پیش بینی شده هستند توصیه می شود. با این حال، آن ها می توانند با یک اسکار برشی کوچک بینی را ترک کنند و هم چنین منجر به تورم بیشتری می شوند. از طرف دیگر، جراحی های زیبایی بینی بسته شده معمولاً زمان کمتری به طول می انجامد و به جراحی های بعد از عمل بعد از عمل جراحی کمتر نیاز دارند. با این حال، در بعضی موارد جراحی های زیبایی بینی بسته برای برای برخی از افراد مناسب نیست.

در مشاوره زیبایی بینی چه اتفاقی می افتد؟

در یک مشاوره جراحی زیبایی بینی، شما و جراح احتمالی خود در مورد اهداف خود بحث خواهید کرد. جراح داخل و خارج بینی شما را بررسی می کند و ارزیابی می کند که آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی هستید یا خیر. همچنین می توانید هر گونه سوال یا ابهامی از این نوع عمل زیبایی کوچک کردن بینی دارید از وی بپرسید

مراحل رینوپلاستی چقدر طول می کشد؟

مدت زمان جراحی زیبایی بینی شما به نیازها و اهداف فردی شما بستگی دارد. بیشتر اقدامات جراحی زیبایی بینی اولیه حدود دو ساعت یا کمتر به طول می انجامد.

جراحی تغییر فرم بینی دردناک است؟

بیشتر بیماران به دلیل روش جراحی زیبایی بینی ناراحتی شدیدی را تجربه نمی کنند. ممکن است بلافاصله بعد از جراحی حالت تهوع خفیفی ایجاد شود و بعضی از بیماران سردرد داشته باشند. برای بیشتر افراد، این علائم با استفاده از داروهای ضد درد و استراحت در تخت به راحتی کنترل می شوند.

اهمیت معاینه های قبل از رینوپلاستی

قبل از هرگونه جراحی به خصوص زیبایی، لازم است فرد متقاضی به پزشک متخصص مراجعه کند و مورد معاینه قرار گیرد. رینوپلاستی نیز از این امر مستثنی نیست. اما این معاینات چه اهمیتی دارند؟

معایناتی که قبل از جراحی رینوپلاستی انجام می شوند جزو مهم ترین بخش های یک عمل جراحی می باشند. در واقع طی این فرآیند، پزشک باید با تمام جزئیات درمانی و وضعیت سلامت مراجعه کننده آشنا شود. ممکن است فردی از داروهای مخصوصی استفاده کند، فردی دیگر ممکن است مبتلا به بیماری یا عارضه ای باشد، افرادی هستند که حساسیت و آلرژی های خاصی دارند و بسیاری از موارد مشابه دیگر وجود دارد که لازم است جراح از آن ها مطلع باشد.

این معاینات اغلب با آزمایشاتی نیز همراه است. چرا که ممکن است فردی از مشکلات خود مطلع نباشد و اطلاعات درستی را به پزشک انتقال ندهد. بنابراین بهترین راه تشخیص، استفاده از آزمایش های مختلف می باشد.

یکی دیگر از اقداماتی که قبل از رینوپلاستی بینی معمولا انجام می شود، عکس برداری از زاویه های مختلف آن می باشد تا پزشک بتواند بهترین شیوه جراحی را انتخاب نماید.

می توان دریافت که اگر معاینات پیش از رینوپلاستی به درستی انجام نگیرد، ممکن است اختلالات سلامت متقاضی به خوبی تشخیص داده نشوند و در نهایت عوارض خطرناکی را به ارمغان آورد. بنابراین سعی کنید معاینات قبل از رینوپلاستی را جدی بگیرید.

یک جراح رینوپلاستی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

یکی از مهم ترین ویژگی های جراح رینوپلاستی موفق، این است که با مراجعین خود صادق باشد و بدون هیچگونه ابهام، تمامی اطلاعات لازم را با آن ها در میان بگذارد. در همین راستا نباید وعده های بسیار اغراق آمیز و یا نا امیدانه به فرد بدهد.

با توجه به قسمت قبل که در مورد اهمیت معاینات پیش از جراحی رینوپلاستی صحبت کردیم، جراح خوب، باید با روش های اصولی مراجعه کننده خود را معاینه نماید و از صلاحیت او برای جراحی، مطمئن شود.

سوابق، تجارب، مهارت و همچنین تخصص یک پزشک، مولفه های مهم دیگری هستند که نشان می دهند یک جراح تا چه میزان می تواند از عهده جراحی رینوپلاستی بر آید.

به علاوه یک جراح خوب، باید به تصمیمات شما احترام بگذارد، نه این که نظر خود را تحمیل نماید. همزمان باید شما را با ریسک ها و عوارض احتمالی آگاه سازد تا بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

بهبودی بعد از عمل بینی

بعد از انجام عمل زیبایی بینی، اکثر بیماران حداقل به مدت یک هفته دچار تورم و کبودی می شوند. بیماران به طور معمول حدود یک هفته آتل بر روی بینی خود می بندند. در طول این هفته به بیماران توصیه می شود که در خانه بمانند و از انجام فعالیت های شدید خودداری کنند. آتل در یک قرار ملاقات بعدی با جراح برداشته می شود، در این زمان بیماران می توانند برنامه های عادی خود را از سر بگیرند.

تورم جراحی زیبایی بینی حداقل یک ماه پس از عمل ادامه خواهد داشت. برای برخی از افراد ممکن است یک سال طول بکشد تا تمام تورم برطرف شود.

نمونه ای از عمل بینی دکتر صمدزاده

رینوپلاستی در مردان

نمونه ای از بینی عمل شده مردانه

عوارض جراحی بینی

در صورت عدم انتخاب جراح بینی متخصص و متبحر ممکن است در معرض خطراتی جبران ناپذیری نسبت به سلامتی و زیبایی تان قرار گیرید.

تا کنون باید دریافته باشید که اهمیت انتخاب یک جراح رینوپلاستی تا چه حد در نتیجه آن تاثیرگذار است. چنانچه در این مورد سهل انگاری کنید و بدون هیچ اطلاعی جراحی رینوپلاستی بینی را انجام دهید، باید بدانید که عواقب زیر در کمین شما خواهند بود.

 • عفونت
 • کبودی
 • خونریزی
 • اختلال در حس بویایی بینی
 • کوچک شدن سوراخ های بینی
 • مشکل در تنفس و افزایش تنفس از دهان
 • آسیب دیدن تیغه بینی
 • نرسیدن به نتیجه مطلوب

ممکن است که این عوارض در مواردی پس از جراحی دیده شود ولی در افرادی که به صورت غیراصولی جراحی می شوند با شدت بیشتری بروز می کند.

نتیجه گیری

با توجه به تمام گفته ها می توان گفت تصمیم گیری درباره جراح رینوپلاستی بسیار اهمیت دارد. از همین رو به هیچ عنوان عجله نکنید. ممکن است یافتن پزشک خوب در این زمینه کمی زمان نیاز داشته باشد اما در مقابل درصد رضایت از نتیجه نهایی در بیشترین حد خود خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

1 دیدگاه
 1. ریحانه

  خانم دکتر روش شما برای جراحی بنیی چیه؟

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

تماس با ما